فیستول

فیستول مقعدی با لیزر چگونه درمان می شود؟ مزایای آن چیست؟

جراحی با لیزر هموروئید

 

روش های زیادی برای درمان فیستول مقعدی مانند فیستولکتومی، فیستولوتومی، فیستول پلاک و درمان فیستول با لیزر وجود دارد. در این مقاله در مورد نحوه انجام روش لیزر که یکی از موفق ترین روش های درمان فیستول مقعدی است و مزیت های لیزر فیستول مقعدی اطلاعاتی خواهیم داشت.

فیستول مقعدی با لیزر چگونه درمان می شود؟

شایع ترین نگرانی بیماران در مورد جراحی فیستول مقعدی بی اختیاری گاز و بی اختیاری مدفوع پس از جراحی است. به همین دلیل کسانی که از بیماری فیستول مقعدی رنج می برند به روش های درمان فیستول مقعدی غیر جراحی روی می آورند . به جای جراحی کلاسیک فیستول مقعدی، بیماران می توانند در مدت کوتاهی با لیزر فیستول مقعدی که یک روش درمانی کم تهاجمی است، به زندگی عادی خود بازگردند.

درمان فیستول مقعدی با لیزر با تمیز کردن کانال عفونت تحت بی حسی موضعی و سپس ذوب آن با لیزر از ابتدا تا انتها انجام می شود. بسته شدن با تشکیل سلول های جدید در کانال اعمال شده توسط لیزر به دست می آید.

مزایای لیزر فیستول مقعدی چیست؟

خطرات کم درمان فیستول مقعدی با لیزر، این واقعیت که روند بهبودی سریع و با کیفیتی را ارائه می دهد و کمتر بودن شکایات پس از عمل نسبت به سایر روش ها، این روش درمانی را محبوب کرده است. روش لیزر یک روش درمانی کم تهاجمی در درمان فیستول مقعدی محسوب می شود. مزایای لیزر فیستول مقعدی به شرح زیر است:

  • این عملیات تقریباً در ده تا پانزده دقیقه به پایان می رسد.
  • از آنجایی که نیازی به بیهوشی عمومی نیست، خطر بیهوشی وجود ندارد.
  • در طول درمان، بافت ها آسیب نمی بینند. هیچ ماده پرکننده ای استفاده نمی شود. کانال با سلول های جدید بسته می شود.
  • پس از عمل، خطر نشت گاز یا بی اختیاری مدفوع مانند روش های کلاسیک درمان فیستول مقعدی وجود ندارد.
  • درد و درد در مقایسه با سایر روش های درمانی کمتر است.
  • می توان آن را برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن که در آن درمان های دیگر به دلیل خطر بیهوشی نمی تواند اعمال شود.
  • این یک روند بهبود سریع و با کیفیت بالا ارائه می دهد.

فیستول مقعدی نامی است که به ساختار تونلی غیرطبیعی که در آخرین قسمت ساختار روده رخ می دهد داده می شود. این ساختار می تواند یک کانال یا یک ساختار درخت مانند باشد. ممکن است در نتیجه التهاب نزدیک مقعد رخ دهد. آبسه تشکیل شده در این نقطه باعث تشکیل مجرا می شود. هنگامی که التهاب داخل آبسه می ترکد و تخلیه می شود، یک کانال پشت سر باقی می ماند. افراد می توانند فیستول مقعدی را با احساس ناراحتی روی پوست درک کنند. برای این کار باید در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید. زیرا چنین اختلالاتی به خودی خود بهبود نمی یابند. وارد دوره‌ای می‌شویم که آبسه‌ها دائماً عود می‌کنند و شانس بهبودی بدون درمان تقریباً وجود ندارد. عضلات این ناحیه تحت تاثیر این وضعیت منفی قرار می گیرند.

درمان فیستول مقعدی غیر از درمان توصیه شده توسط پزشک بسیار دشوار است. مگر اینکه درمان صحیح اعمال شود، این بیماری ممکن است پیشرفت کند. برای این کار، روش های جراحی و لیزر ممکن است ترجیح داده شود. در روش جراحی، کانال فیستول باز می شود. برای انجام مداخله لازم، پزشک از مقعد وارد ناحیه ملتهب شده و آبسه را با آب اکسیژنه مکان یابی می کند. سپس مداخله لازم انجام شده و عمل جراحی انجام می شود.

روش دوم در درمان فیستول مقعدی لیزر است. پروب لیزر به ناحیه ملتهب آورده می شود. در دهان فیستول وارد می شود. لیزری که سطح داخلی فیستول را به دلیل نوری که می پراکند می سوزاند، به آرامی حذف می شود. بنابراین، ناحیه ای که در داخل کانال ایجاد آبسه می کند، کاملاً سوخته و ناپدید می شود.

لیزر فیستول مقعدی

روند بهبودی درمان فیستول مقعدی با لیزر چقدر طول می کشد؟

درمان فیستول مقعدی با لیزر نسبت به روش جراحی روند راحت تری دارد. بیمارانی که فیستول مقعدی را با این روش درمان می‌کنند، روند بهبودی سریعی را طی می‌کنند. از آنجایی که هیچ درد یا درد وجود ندارد، افرادی که تحت درمان قرار می گیرند می توانند در همان روز مرخص شوند. آنها می توانند به زندگی خود ادامه دهند. علاوه بر این، خونریزی وجود ندارد. مشکلات بی اختیاری گاز و مدفوع نیز به طور کامل برطرف می شود.

در درمان فیستول مقعدی با لیزر چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

بیمار مناسب در درمان فیستول مقعدی با لیزر بسیار مهم است. این به طور قابل توجهی شانس موفقیت را افزایش می دهد. برای درمان بهتر، تعیین محل و اندازه کانال ها از جمله عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین می توانید با معاینه و روش درمانی صحیح پزشک متخصص خود در مدت زمان کوتاهی بر این مشکل غلبه کنید.

درمان فیستول مقعدی با لیزر کلینیک معجزه درمان

کلینیک معجزه درمان امکانات بسیار پیشرفته ای در درمان فیستول مقعدی با لیزر دارد. این مرکز با ارائه طیف گسترده ای از گزینه ها، به بیمارانی که از داخل و سایر استان ها برای درمان این مرکز را انتخاب میکنند ارائه می دهد.

قیمت درمان فیستول مقعدی با لیزر

اخیراً از روش های لیزر در درمان فیستول مقعدی استفاده می شود. به این ترتیب جراحی های سنگین و زمان نقاهت طولانی بیماران کوتاه شده است و از نظر وقت وهزینه کاملا به صرفه میباشد.

درمان فیستول مقعدی با لیزر

روش های زیادی در درمان فیستول مقعدی استفاده می شود. مهمترین آنها فیستولوتومی است. این تکنیک که یکی از قدیمی ترین روش های درمانی است، عمل جراحی نامیده می شود. اما با پیشرفت تکنولوژی اخیرا لیزر جای خود را در بین روش های درمانی فیستول مقعدی باز کرده است. درمان فیستول مقعدی با لیزر کل فرآیند را با انتشار پرتو شعاعی پیش می برد. لیزر درمانی با استفاده از یک پرتو لیزر کوچک برای بستن فیستول به بهبود سریع بیمار کمک می کند. در طی جراحی لیزر، پروکتولوژیست یک پروب تابش دهنده را در ناحیه ای که فیستول در آن ایجاد می شود قرار می دهد. پرتو لیزری که از پروب ساطع می‌شود برای تخریب فیستول به آن ناحیه هدایت می‌شود و تونل فیستول در حال توسعه در کانال مقعد را تخریب می‌کند.

این روش درمانی بسیار ایمن است و در بسیاری از بیمارستان ها استفاده می شود. درمان فیستول مقعدی با لیزر در بسیاری از موسسات بهداشتی به عنوان درمان غیر جراحی نیز شناخته می شود. بنابراین، اگر پزشک شما این روش را به شما پیشنهاد دهد، درمان با روش لیزر ضرری ندارد.

درمان فیستول مقعدی با لیزر چقدر طول می کشد؟

جراحی لیزر معمولاً در طول یک جلسه همان زمان مراجعه و بعد از معینه پزشک  انجام می شود. این بدان معناست که فرد می تواند در همان روز جراحی به خانه بازگردد. این کم و بیش ایده ای در مورد مدت زمان آن می دهد. این جراحی می تواند بین 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.

آیا فیستول مقعدی بعد از لیزر درمانی عود می کند؟

میزان عود در درمان‌های فیستول مقعدی که با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر به‌طور مکرر مورد توجه قرار گرفته‌اند، نزدیک به صفر است.

این برای درمان فیستول مقعدی با لیزر نیز معتبر است.

با این حال، این بدان معنا نیست که دیگر تکرار نخواهد شد. هنگام بازگشت به زندگی قبلی پس از درمان ارائه شده توسط پزشک، باید بسیار مراقب باشید. در این مرحله باید توصیه های داده شده را رعایت کنید و حداقل برای مدتی زندگی خود را بر اساس آن سازماندهی کنید.

در طی این فرآیند می توانید با مصرف روزانه 2 تا 3 لیتر آب، حمام آب گرم و مصرف غذاهای فیبری و فیبردار از عود بیماری جلوگیری کنید.

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

  • متخصص جراح عمومی
  • دارای بورد تخصص جراحی با سابقه 15 ساله
  • متخصص درمان بیماری های کلورکتال و آنورکتال می باشد.

پزشکان ما، با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.
مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 15 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

15 سال سابقه

کلینیک تهرانی با 15 سال سابقه در درمان بیماری های نشیمنگاه آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

هزاران عمال موفق

پشتوانه ما هزاران عمل موفقی است که در 15 سال فعالیت مرکز انجام داده ایم.

تکنیک استفاده از لیزر

جراحی با لیزر یکی از جدیدترین متدها برای درمان بواسیر یا هموروئید بشمار می‌آید. در جراحی با لیزر بدلیل برش جزئی و انعقاد خون بعد از برش محل, جراحی کاملا برای دید و مانور جراح بسیار باز و شفاف می‌شود و کاملا gdcv ریشه ها و شاخه های جانبی قابل رویت خواهند بود.در لیزر امکان این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند بسیار پایین است, به همین دلیل امکان برگشت بیماری بسیار کم و در حد صفر می باشد.

بدون دوران نقاهت

با استفاده از لیزر در جراحی بواسیر یا هموروئید دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری بواسیر یا هموروئید در همان جلسه اول با لیزر درمان صورت گیرد.

بدون بیهوشی

در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی هیچ گونه دردی را احساس نمی کند و متخصص جراح با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی چرک ها و عفونت ها را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم در مدت 20 دقیقه کار درمان را انجام دهد.

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

مشاوره رایگان کلینیک معجزه درمان

تخصص ما در کلینیک معجزه درمان،

درمان قطعی بیماری های نشیمنگاهی (لیست بالا) و رضایت کامل بیمار می باشد.

تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

از همراهی شما بسیار متشکریم.

پوست

بهداشت فردی

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

مشاوره رایگان کلینیک معجزه درمان

تخصص ما در کلینیک معجزه درمان،

درمان قطعی بیماری های نشیمنگاهی (لیست بالا) و رضایت کامل بیمار می باشد.

تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

از همراهی شما بسیار متشکریم

 

حمام آب گرم

غذاهای فیبری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هدف اصلی این مرکز درمان قطعی و رضایت کامل بیمار میباشد، تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت اماده خدمت رسانی هستند، ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم همچنین کلینیک معجزه درمان دارای پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه معجزه درمان کنار شما هستند.

آدرس: تهران ، میدان ونک ، جنب بانک دی 
تلفن:  02188059039   /   02186051796
ایمیل:  info@mojezehdarman.com

مراجعه حضوری : از ساعت 15 الی 20 شب

مشاوره رایگان : از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب

همه روزهای هفته…

سیبسیبسیب
سایدبار
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.