فیستول

فیستول مقعدی چیست؟

کلینیک تخصصی معجزه درمان

فیستول مقعدی چیست؟

فیستول در مرحله اولیه بیماری، یک پلاگ در غدد کوچک واقع در داخل مقعد ایجاد می‌شود که اجابت مزاج را با مایعی که ترشح می‌کنند آسان می‌کند و فیستول به صورت قرمزی، درد، حساسیت، پری و تب در مقعد ظاهر می‌شود.

این عارضه که فیستول مقعدی نامیده می‌شود، یک اورژانس جراحی است و برای جلوگیری از موقعیت‌های جدی‌تر و کشنده‌تر، لازم است آبسه در اسرع وقت تخلیه شود.

گاهی اوقات، فیستول مقعدی در بیش از نیمی از آبسه هایی که خود به خود یا به روش جراحی کنترل شده تخلیه می شوند، ایجاد می شود.

فیستول مقعدی با ایجاد کثیفی و درد مداوم در لباس زیر و همچنین ایجاد آبسه های مکرر پری مقعدی می تواند کیفیت زندگی بیماران را مختل کند و یک عامل خطر برای ایجاد سرطان مقعد در دراز مدت، البته با سرعت بسیار پایین است.

فیستول مقعد چگونه درمان می شود؟

درمان فیستول مقعدی جراحی است.

هدف از درمان بیماری که ذاتاً مستعد عود است، از بین بردن عفونت مزمن موجود در بیمار بدون ایجاد اختلال در مکانیسم دفع و احتباس گاز و از بین بردن کانال غیرطبیعی عامل این بیماری است.

تایپ فیستول پری آنال برای یک جراحی موفقیت آمیز بسیار مهم است.

فیستول مقعدی بر اساس ارتباط آن با ساختار عضلانی که امکان اجابت مزاج را فراهم می کند طبقه بندی می شود که به شکل دایره ای درست در اطراف مقعد قرار دارد.

این طبقه بندی باید نه تنها با معاینه، بلکه با استفاده از روش های رادیولوژیکی مانند سونوگرافی اندوآنال و تشدید مغناطیسی به دقیق ترین روش انجام شود. از آنجایی که فیستول پری آنال گاهی با بیماری های التهابی روده (بیماری کرون، کولیت اولسراتیو) همراه است،

بیماران نیز باید در این زمینه مورد ارزیابی قرار گیرند. هنگام برنامه ریزی درمان جراحی برای بیمار فیستول پری مقعدی، نوع فیستول بیمار، یافته های معاینه، جراحی های قبلی ناحیه پری مقعدی در صورت وجود و کنترل گاز و مدفوع باید در نظر گرفته شود.
پس از مشخص شدن تشخیص و مشخص شدن آن، برنامه ریزی درمان جراحی باید انجام شود.

کاربرد لیزر در درمان فیستول مقعدی 

لیزر یکی از به روزترین فناوری های مورد استفاده در انتقال گرما به بدن است که به طور مکرر در کاربردهای جراحی استفاده می شود.

با استفاده از این روش درجه بالایی از حرارت به بافت تحت کنترل جراح منتقل می شود و در نتیجه کاربرد بدون خون با عوارض کم ایجاد می شود.

لیزر که در درمان فیستول هایی که ارتباط نزدیکی با عضلات مقعد دارند استفاده می شود، اخیراً به یکی از محبوب ترین روش ها در بین جراحان و بیماران تبدیل شده است.

هدف در اینجا اطمینان از سوختن کامل فیستول و بسته شدن کامل فیستول با کمک لیزر از قسمت داخلی آن است.

در این روش جایی که انتخاب مناسب بیمار بسیار مهم است، وجود یک آبسه همراه یا بیش از یک فیستول، شانس موفقیت را کاهش می دهد.

به همین دلیل موفقیت روش های تصویربرداری قبل از عمل مستقیماً بر موفقیت جراحی تأثیر می گذارد.

کاربردهای لیزر در عمل جراحی عمومی در درمان بیماری هایی مانند هموروئید و سینوس پیلونیدال علاوه بر فیستول مقعدی استفاده می شود.

درد بعد از عمل که بزرگترین دغدغه بیماران است با این اپلیکیشن به حداقل می رسد و بیماران می توانند زودتر به سر کار بازگردند.

نکته ای که بیماران در اینجا باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، کمبود اطلاعات فعلی در مورد این روش درمانی است.

نباید فراموش کرد که هرچقدر هم که یک ابزار درمانی خوب و موثر باشد، اگر در بیمار یا بیماری مناسب استفاده نشود، نتیجه آن شکست خواهد بود.

کلینیک تخصصی معجزه درمان

                                                                         کلینیک تخصصی معجزه درمان

 

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

مشاوره رایگان کلینیک معجزه درمان

تخصص ما در کلینیک معجزه درمان،

درمان قطعی بیماری های نشیمنگاهی (لیست بالا) و رضایت کامل بیمار می باشد.

تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

از همراهی شما بسیار متشکریم

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *