کیست مویی, بلاگ مطالب

 لیزر کیست مویی ، جراحی سنتی کیست مویی ، درمان خانگی کیست مویی

درمان کیست مویی با لیزر

لیزر کیست مویی ، جراحی سنتی کیست مویی ، درمان خانگی کیست مویی: کیست مویی که اغلب ما نام آن را شنیده ایم، یک بیماری به نسبت دردناک می باشد که اگر درمان نشود، ممکن باعث ایجاد عفونت و یک سری مشکلات دیگر در بدن شده و از این رو باید سریعا به دنبال روشی برای حلش باشید. البته ما هم در این مقاله جامع، قصد داریم تا با روش های درمان کیست مویی و اینکه چطور می توان از آن جلوگیری کرد، آشنا شویم و از آن طرف متوجه خواهید شد که آیا روش های خانگی می توانند به طور کامل بیماری را از بین ببرند یا خیر.

 

 لیزر کیست مویی

لیزر از تجهیزات لیزری پیشرفته CO2 و XPU استفاده می شود. از این رو بسیاری از افراد همه ساله اقدام به لیزر می کنند که این مورد نشان دهنده کیفیت لیزر است! برای شروع درمان تنها نیاز است که پزشک متخصص، کمی داروی بی حسی موضعی به محل مورد نظر زده و چند دقیقه صبر کرده تا کاملا اثر کند، سپس کار شروع خواهد شد که زمان مورد نیاز برایش حدود 20 الی 30 دقیقه است.

نکته دیگری هم که باعث شده این حجم از تقاضا داشته باشد، این است که در طول لیزر فرد به هیچ عنوان خورنیزی ندارد و از آن طرف دردی هم احساس نمی کند که این مورد برای خانم ها و کودکان که ترس زیادی دارند، بسیار عالی به نظر می رسد.

کل این عمل حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید که در بین سایر روش ها کوتاه ترین است.
فرد به هیچ عنوان در طول کار دچار خونریزی نخواهد شد و از این رو دچار بی حالی یا سردرد نمی شود.
هزینه تمام شده لیزر نسبت به مزیت هایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است.
به دلیل استفاده از دستگاه، احتمال انتقال عفونت به صفر رسیده است.
دیگر نیازی به نگرانی در رابطه با اشتباهات انسانی نیست! چرا که با لیزر همه چیز به دقیق ترین حالت خود انجام خواهد شد.

اما یکی از اصلی ترین مواردی که همیشه بیماران به آن اشاره دارند، دوره نقاهت بسیار کوتاه در حد 1 یا 2 روزه می باشد که در جراحی سنتی این عدد به 1 ماه هم می رسد.

اکنون که متوجه منظور ما شدید، بهتر است نیم نگاهی هم به جراحی سنتی و نحوه انجام آن بیاندازید تا بهتر مقایسه کنید. البته بگوییم که ما در درمان بیماری های نشیمنگاه به هیچ عنوان با تیغ جراحی کار نمی کنیم و بهتر است این کار را در های معتبر یا بیمارستان ها انجام دهید که بعدا دچار مشکل نشوید.

جراحی سنتی کیست مویی  

خب این قسمت را برای کسانی آماده کرده ایم که علاقه به جراحی سنتی دارند و می خواهند بدانند که دقیقا چطور انجام می شود و آیا صرفه جانی و اقتصادی دارد؟ در ابتدا این مورد را بگوییم که این روش درمان مناسب افرادی است که کار نمی کنند و می توانند درد را تحمل کنند، چرا که دوره نقاهت طولانی و گاهی مواقع پر دردی دارند که واقعا اعصاب خورد کن خواهد بود.

از طرفی دیگر به دلیل اینکه از تیغ و ابزارهای سنتی استفاده می شود و دست پزشک هم به مرور وارد محل بیماری می شود، احتمال ابتلا به عفونت های مختلف وجود دارد یا حتی ممکن است عضله اسفنکتر داخلی دچار آسیب شود که این یعنی ایجاد بی اختیاری مدفوع در فرد. به همین خاطر است که پیشنهاد می کنیم اگر سلامتی و وقتتان برایتان اهمیت دارد، سمت این روش درمانی نروید.

شاید برایتان سوال باشد که هزینه این عمل از چه مقدار شورع می شود؟ جواب 300 هزار تومان است و ممکن است با توجه به شرایط و شدت بیماری این مقدار افزایش پیدا کند، به هر حال باید مراقب باشید که در هر بیمارستانی این عمل را انجام ندهید که بسیار حساس است.

خب دیگر تمام موارد به جز روش های خانگی به طور کامل بررسی شده اند و ادامه مقاله برای کسانی می باشد که هیچ علاقه ای به این دو روش درمانی ندارند یا اینکه می خواهند تا روز جراحی، از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند یا اینکه دردشان را کاهش دهند. البته باید در نظر داشته باشید که این موارد به هیچ عنوان نمی توانند بیماری را به طور کامل از بین ببرند و از این رو بهتر است بلافاصله بعد از اینکه متوجه حضور بیماری در بدن خود شدید، به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. متاسفانه افراد زیادی این کار را انجام نمی دهند و تصور دارند که با روش های سنتی بیماری به طور 100% درمان خواهد شد و بعد از مدتی متوجه می شوند که شدت بیماری تا حد زیادی افزایش پیده کرده است.

درمان کیست مویی با روش های خانگی

خب در ابتدا می خواهیم مواردی را که به شکل طبیعی استفاده می شوند را نام ببریم که خوشبختانه می توانید با کمترین قیمت و سریع ترین زمان ممکن آنها را خریداری کنید.البته مواد طبیعی حدود 4 الی 5 قلم هستند که اغلب برای کاهش تورم و درد مورد استفاده قرار می گیرند و تعدادی از انها هم می توانند در جلوگیری از ایجاد عفونت، نقش مهمی داشته باشند. برای شروع کار بهتر است ناحیه مورد نظر را از قبل با مواد ضد عفونی کننده بشویید و با حوله نرم خشک کنید!

درمان کیست مویی با آلوئه ورا

اولین و بهترین ماده غذایی – دارویی که می توانید برای این بیماری استفاده کنید، آلوئه وراست، مواد موجود در این گیاه می توانند کمک زیادی به کاهش تورم و جلوگیری از ایجاد عفونت در محل بیماری شود و تنها کافیست در روزی 4 بار این ماده را برای مدت 20 دقیقه روی کیست قرار دهید و سپس به آرامی با گرم گرم بشویید. در نظر داشته باشید که حتما از ژل خالص استفاده کنید که در عطاری ها به وفور یافت می شود.

درمان کیست مویی با موم عسل

از عسل و آلوئه ورا می توانید برای اغلب بیماری های نشیمنگاه استفاده کنید که این نکته مثبت این دو به حساب می آید. در گذشته که خبری از آنتی بیوتیک ها و مواد دارویی دیگر نبود، عسل کمک زیادی به بشر کرد و توانست جان میلیون ها نفر را از ابتلا به عفونت یا التهاب نجات دهد. امروزه هم اگر از نوع طبیعی ان کمک بگیرید، قطعا تاثیر زیادی خواهید دید و پیشنهاد می کنیم حداقل 2 بار در روز دقیقا مانند آلوئه ورا مصرف کنید.

درمان کیست مویی با چای سبز

حتما شما هم در فیلم های مختلف دیده اید که در گذشته ها، زمانی که یک ناحیه از بدن زخمی می شد، پزشکان یک تکه از مواد سبز رنگ را روی آن قرار می دادند که این مواد همان چای سبزی با ترکیب دیگر موارد بود، چای سبز به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی بالایی که دارد در ساخت دارو و مواد مختلفی به کار می رود. همچنین می توانید به شکل مستقیم آن را بر روی ناحیه کیست مویی قرار دهید تا تاثیرش را می بینید.

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.
تکنیک استفاده در لیزر در جراحی بواسیر (هموروئید) در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.
تکنیک قدیمی جراحی سنتی در عمل بواسیر (هموروئید) ، در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی بواسیر (هموروئید) ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری بواسیر (هموروئید) شود.
مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

مژده به افرادی که از درد کیست مویی (سینوس پیلونیدال) رنج می برند.

ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم.

پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی ، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه کنار شما هستند.

مشاوره رایگان برای کسانی که از بیماری نشیمنگاهی رنج می برند

شما می توانید همین الان تماس گرفته تا در مورد بیماری خود مشاوره دریافت نمایید تا بهترین تصمیم را برای بیماری خود بگیرید.

پشتیبانی 24 ساعته بعد از عمل ، مراجعه کنندگان گرامی بعد از لیزر می توانند 24 ساعت شبانه روز مشاوره رایگان دریافت کنند.

متاسفانه افراد زیادی هستند که بعد از ابتلا به این بیماری، کار خاصی انجام نمی دهند و تصور می کنند که خود به خود از بین می رود. اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از بیماری ها از جمله کیست مویی نیاز به درمان دارند که نوع درمان بستگی به شدت بیماری خواهد داشت.
اگر از درد یا عواقب بعد از بیماری ترس دارید، باید بدانید که با روش لیزری فرد اصلا درد نخواهد داشت و تنها نیاز به یک بی حسی موضعی می باشد.

کیست مویی در چه افرادی دیده می شود؟

این بیماری می تواند در هر فردی با هر سنی ایجاد شود و هیچ ربطی به جنسیت ندارد,اما از آنجا که بدن مردان مو بیشتری دارد و در طول روز بسیار فعال هستند، بیش از 65% بیماران مرد هستند. البته بیشتر کسانی که دچار سینوس پیلونیدال می شوند، بین 16 الی 27 سال سن دارند که نسبت به سالهای قبل این عدد کاهش یافته است.در آخر هم این مورد را بگوییم که به طور میانگین از هر 100 هزار نفر، 28 نفر در سال 1399 کیست مویی دارند که چندان بالا نیست.

مورد 1

دقت داشته باشید که در برخی از مواقع، این بیماری در حالت پایه خود قرار دارد و می توانید با رعایت یک سری نکات ساده آن را به شکل کامل از بین ببرید. برای تشخیص کافیست به محل مورد نظر نگاه کنید و ببینید که تنها یک فرو رفتگی ساده است یا پیشرفت زیادی داشته؟

مورد 2

اما اگر بیماری پیشرفت کرده باشد و به شکل زخم با ترشح دیده شود، دیگر برای کمک گرفتن از روش های سنتی دیر شده است و تنها راه درمانش استفاده از لیزر یا جراحی سنتی می باشد. البته در لیزر فرد به هیچ عنوان درد و خونریزی ندارد و نیازی به نگرانی نیست.

متاسفانه بسیاری از خانم ها این تصور را دارند که بیماری کیست مویی تنها در آقایون دیده می شود و از این رو هیچ یک از کارهای مراقبتی را به درستی انجام نمی دهند. باید در نظر داشته باشید که مو در تمام افراد دنیا وجود دارد که حتی یکی از آنها هم می توانند باعث بروز مشکل شود.

دلایل ابتلا به کیست مویی

اکنون در این بخش می رسیم به یکی از مهمترین موارد یعنی دلایل ابتلا به کیست مویی!

نکته ای که وجود دارد این است که هنوز هیچ دلیل قانع کننده و خاصی برای آن وجود ندارد و تنها یک سری از موارد هستند که پزشکان سراسر دنیا می گویند و ما هم آنها را نوشته ایم. این موارد عبارتند از :

 1. ژنتیک فرد و اینکه پدر و مادر او کیست مویی داشتند یا خیر.
 2. هورمون های بدن در که در زمان بلوغ گاهی مواقع به درستی عمل نمی کنند.
 3. پوشیدن لباس های بسیار چسبناک یا پلاستیکی که باعث ایجاد حساسیت های پوستی هم می شوند.
 4. داشتن مو بیش از حد بر روی بدن و تمیز نکردن آنها (حداقل هفته ای 3 الی 4 بار حمام نیاز است).

التبه موارد بالا تنها جزئی از دلایل هستند، به هر حال ما پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان از لباس های نخی استفاده کنید و از آن طرف هم استحمام را جدی بگیرید.

موراد زیر هم در نظر بگیرید :

 • چاقی : یکی از دلایل مهمی که می تواند در فصول گرما یا حتی سرما مشکل زا شود همین چاقیست. تعریق در نواحی تحتانی بدن به شدت افزایش پیدا می کند و از این رو احتمال ابتلا به کیست مویی بالا می رود.
 • خارش : خارش دادن نواحی اطراف باسن به ویژه نزدیکی آخرین مهره ستون فقرات می تواند به مرور زمان کیست مویی را به وجود بیاورد.
 • منفذ اضافه : گاهی مواقع پیش می آید که افراد به شکل مادرزادی یک منفذ در انتهای دنبالچه دارند که این می تواند یک محل مناسب برای ایجاد کیست مویی باشد.
 • عدم فعالیت : کسانی که در طول روز فعالیت بسیار کمی دارند و اغلب یکجا نشسته اند (مانند کارمندان و رانندگان تاکسی) به دلیل داشتن اصطحکاک زیاد در ناحیه تحتانی خود,بیشتر از سایر افراد در معرض کیست مویی هستند.

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

 • متخصص جراح عمومی
 • دارای بورد تخصص جراحی با سابقه 15 ساله
 • متخصص درمان بیماری های کلورکتال و آنورکتال می باشد.

پزشکان ما، با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.
مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 15 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

15 سال سابقه

کلینیک تهرانی با 15 سال سابقه در درمان بیماری های نشیمنگاه آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

هزاران عمال موفق

پشتوانه ما هزاران عمل موفقی است که در 15 سال فعالیت مرکز انجام داده ایم.

تکنیک استفاده از لیزر

جراحی با لیزر یکی از جدیدترین متدها برای درمان بواسیر یا هموروئید بشمار می‌آید. در جراحی با لیزر بدلیل برش جزئی و انعقاد خون بعد از برش محل, جراحی کاملا برای دید و مانور جراح بسیار باز و شفاف می‌شود و کاملا gdcv ریشه ها و شاخه های جانبی قابل رویت خواهند بود.در لیزر امکان این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند بسیار پایین است, به همین دلیل امکان برگشت بیماری بسیار کم و در حد صفر می باشد.

بدون دوران نقاهت

با استفاده از لیزر در جراحی بواسیر یا هموروئید دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری بواسیر یا هموروئید در همان جلسه اول با لیزر درمان صورت گیرد.

بدون بیهوشی

در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی هیچ گونه دردی را احساس نمی کند و متخصص جراح با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی چرک ها و عفونت ها را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم در مدت 20 دقیقه کار درمان را انجام دهد.

خانم دکتر عاطفه دهقان

خانم دکتر عاطفه دهقان

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

مشاوره رایگان کلینیک معجزه درمان

تخصص ما در کلینیک معجزه درمان،

درمان قطعی بیماری های نشیمنگاهی (لیست بالا) و رضایت کامل بیمار می باشد.

تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

از همراهی شما بسیار متشکریم.

پوست

بهداشت فردی

کلینیک تخصصی معجزه درمان مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

مشاوره رایگان کلینیک معجزه درمان

تخصص ما در کلینیک معجزه درمان،

درمان قطعی بیماری های نشیمنگاهی (لیست بالا) و رضایت کامل بیمار می باشد.

تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

از همراهی شما بسیار متشکریم

عسل

چای سبز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *